תפריט ראשי

קפה ירוק

לאחרונה הגיעו מספר תגובות של משתמשי האפליקציה שבמסגרתן עלתה סוגיית הקפה הירוק ותרומתו ביצירת תחושת שובע ובשיפור קצב הירידה במשקל במהלך תקופת המעקב הקלורי. כבר בראשית הדברים אדגיש שעדיין לא נמצא האחד שהצליח באמת לאכול באופן בלתי מבוקר ולמרות זאת להפחית משקל וגם לשמור עליו לטווח ארוך באמצעות תוסף בלבד. עיקרון הגירעון הקלורי הוא אבן יסוד הכרחית שמהווה נקודת מוצא בסיסית בתהליך נכון של ירידה משקל. יחד עם זאת ובמקביל, יש לזכור שלגוף יש את התהליכים המטבוליים שלו ולעיתים ניתן לעזור לו לתפקד באופן יעיל יותר ועל ידי כך לשפר את תחושת השובע תוך כדי צריכה מבוקרת של קלוריות. אחד המוצרים המובילים מבין סייעי ההרזיה הטבעיים הוא קפה ירוק. נסביר בהמשך כיצד הוא מסייע לגוף ואיך ניתן לזהות מוצר איכותי.

מה זה קפה ירוק: קפה ירוק הוא קפה שלא עבר תהליך קלייה ולכן שימר את החומרים הטבעיים שבתוכו. המרכיב החיוני להרזייה הנמצא בקפה ירוק הוא אנטי אוקסידנט טבעי בשם כלורוג'ניק אסיד אשר פעילותו נפגעת בקלייה רגילה והוא דורש תהליך ייצור מיוחד כדי שיוכל לשמר את תכונותיו. הקפה הירוק שמגיע בתערובת הוא מר מאוד ולא טעים ובנוסף אין משמעות לצרוך אותו כמו קפה רגיל כיוון שחום המים הרותחים פוגע בחומצה הכלורוג'נית. בעקבות כך החלו היצרנים לארוז אותו בקפסולות שניתנות לנטילה כפעמיים עד שלוש ביום. למי שרגיל לשתות גם קפה סטנדרטי, חשוב לדעת שקפה ירוק מכיל הרבה פחות קפאין מהקפה הרגיל כך שאין בעיה לצרוך את שניהם במקביל.

יש לשים לב שהמושג קפה ירוק נמצא בשימוש גם כשמדברים על קפה נטול קפאין למרות שאין שום קשר בין השניים. קפה נטול קפאין עובר תהליכי עיבוד מורכבים יותר שמיועדים להוציא ממנו את הקפאין ולא לשמור על ההרכב הטבעי שלו.

איך קפה ירוק מסייע להרזייה: התרומה של הקפה הירוק היא בשיפור התהליך המטבולי של הגלוקוז. החומצה הכלורוג'נית שבקפה, מהווה גורם חשוב בתהליכי ביו-סינטזה של גלוקוז והימצאותה מאיטה את קצב שחרור הגלוקוז מהכבד לדם ובעקבות כך מרסנת עליות חדות ברמת האינסולין. ריסון הקפיצות ברמת האינסולין מפחית תופעות של נפילת סוכר ומונע את אותה תחושת חוסר שליטה אשר גוררת אותנו אל המקרר מבלי לדעת איך ולמה הגענו לשם. מחקר של ד"ר אוז שנערך ב 2011 השווה קבוצות אנשים שצרכו קפה ירוק אל מול קבוצות ביקורת שצרכו פלצבו (קפסולות סרק) במשך 22 שבועות ובדק איך הושפע המשקל בכל קבוצה. המחקר פורסם בתחילת 2012 באתר המרכז הלאומי האמריקאי למידע ביוטכנולוגיה וניתן להתרשם שם מהמבנה, השיטה והתוצאות.

איזה סוג של קפה ירוק אכן יעיל: ייצור תמצית הקפה מהפולים נעשה בשיטות מיצוי קרות כדי לאפשר את שימור המרכיבים הטבעיים שבו, ובעיקר את החומצה הכלורוג'נית. כיוון שתהליך הייצור הזה יקר יותר, קיימים לא מעט יצרנים שמשתמשים בהגדרה "קפה ירוק" אך בפועל מייצרים אותו בשיטות הסטנדרטיות. על פי התקן, כמות החומצה הכלורוג'נית אמורה להופיע על תווית המוצר ומומלץ לוודא שיש לפחות 45% ממנה. בנוסף יש לוודא שפירוט המרכיבים מצויין על גבי התווית וכן להיזהר מסיסמאות שיווקיות כגון "פטנט בלעדי" או "מקורי". המפעלים שמייצרים קפה ירוק איכותי כבר מזמן לא קשורים ליצרן המקורי ובזכות טכנולוגיות ייצור חדישות אף מגיעים לאיכויות גבוהות יותר.

אריזת קפה ירוק איכותי נמכרת כיום בטווחי מחירים של 200 עד 300 שקלים. להשגת מחיר אטרקטיבי יותר ניתן להזמין דרך אתר GreenCofeeBinMax במחיר של 40$ לאריזה (מספיקה לחודש). ניתן באתר גם לקנות שתיים ולקבל אחת חינם או לקנות שלוש ולקבל שלוש נוספות חינם.

לסיכום: קפה ירוק יסייע בתהליך הרזייה כשמשתמשים בו במקביל לתזונה מבוקרת. כדי להשיג תוצאות יש לסגל הרגלים ארוכי טווח ולא להתפתות לאף שיטה או מוצר שמתיימר לעשות את העבודה מהר וללא מאמץ עצמי. קחו את השליטה לידיים, ייצרו לעצמכם את ההרגלים הנכונים והתוצאות לא יאחרו להגיע.

 

שרינק © 2019